Stylowe oświetlenie – lampy wiszące z abażurami

Niepowtarzalny charakter pomieszczeń

Jeśli jesteśmy w trakcie lub przed aranżowaniem naszego mieszkania lub domu warto pamiętać, że to co nadaje pomieszczeniom niepowtarzalny charakter to nie tylko kolor ścian, czy meble, ale przede wszystkim wszelkie dodatki, a także nie zapominajmy, jak dużą rolę spełnia tu oświetlenie. Nasze wybory dotyczące wystroju są oczywiście głównie podyktowane funkcją jakie ma spełniać pomieszczenie tak np. chcemy by w salonie lub pokoju dziennym wszystkie kąty były oświetlone -pozwala nam to w pełni wykorzystać potencjał pokoju, natomiast w sypialni, aż tak nam na tym nie zależy i skupiamy się bardziej na tym by pomieszczenie było nastrojowe i komfortowe. To samo tyczy się kuchni, łazienki, czy pokoju dziecięcego – wszystkie to pomieszczenia trzeba rozplanować oddzielnie.

Wybór lamp

Wybór oświetlenia zwłaszcza tego centralnego zależy zazwyczaj od rozmiaru pomieszczeń, jeśli mamy do czynienia z niewielkim pokojem wszelkie wiszące lampy raczej nie będą być mogły brane pod uwagę, gdyż będą zwyczajnie przeszkadzać. Co innego gdy mamy do czynienia z pomieszczeniem o dużym metrażu iw wysokim suficie wtedy wszelkie wiszące lampy są idealne gdyż świetnie rozpraszają światło na całe pomieszczenie. Możemy zdecydować się np na lampy wiszące z abażurami, które są dostępne w różnych kształtach, kolorach i fasonach – od bardziej klasycznych po te nowoczesne. Mamy więc pewność, że znajdziemy coś w naszym guście pasującego do wybranego pokoju.

Idealne wykończenie

Oprócz lamp wiszących zawsze możemy zdecydować się na dodatkowo oświetlenie pokoju – co stanowi idealne wykończenie. Możemy brać pod uwagę lampy stojące czy też przytwierdzone bezpośrednio do ścian. Innym – nowoczesnym i modnym rozwiązaniem jest użycie pasków z lampami LED, które przyczepione np do mebli nie dają dużo światła, ale nadają przytulność całemu pomieszczeniu. Dzięki tego typu dodatkom pokój będzie tworzył spójną całość, a przesiadywanie w nim ze znajomymi lub rodziną będzie czystą przyjemnością.