Czym jest lacobel?

Lacobel to materiał wykończeniowy, który może zastąpić płytki ceramiczne. Nadaje się także do wyłożenia frontów mebli czy też dekoracyjnych przeszkleń. Szkło lacobel Kraków może pełnić funkcję ochronną lub funkcję dekoracyjną.

Lacobel, czyli…

Szkło lacobel to tafla szkła, która jest pozbawiona wad optycznych i która charakteryzuje się wysoką gładkością i jest zwykle lakierowana z jednej strony na konkretny kolor. Zwykle wykorzystywane jest szkło lacobel o grubości szkła 4 mm (głównie między szafkami kuchennymi) lub 6 mm (do wykończeń ścian).

Gdzie znajduje zastosowanie lacobel?

Lacobel to materiał, który często jest spotykany w kuchni i idealnie sprawdza się na ścianie nad blatem roboczym, gdyż można go umyć szybko i bezproblemowo. Jest też spotykany jako element mebli. W takim przypadku szkło jest nakładane na meblową płytę i montowane w aluminiowych ramkach (chroni krawędzie). Natomiast w roli dekoracyjnej lacobel pojawia się również na suficie. Warto pamiętać, że standardowo płyta lacobel jest dostępna w trzydziestu różnych odcieniach. Dodatkowo jednolita tafla szkła wspaniale powiększa wnętrza optycznie. Zaletą materiału, jakim jest lacobel, to łatwość usuwania zabrudzeń wilgotną ściereczką. Natomiast warto powierzyć montaż płyt fachowcom, gdyż przy nieumiejętnym wycinaniu otworów na gniazdka elektryczne płyta może pęknąć i potrzebna będzie wymiana całej tafli. Lacobel jest wykorzystywany także w łazienkach.

Jak instalować lacobel?

Płyty lacobel mogą być montowane za pomocą kleju (dedykowanym klejem do luster), za pomocą śrub (ale otwory na śruby muszą powstać na etapie produkcji lacobelu), na dystanse (płyty są montowane na gumowych podkładkach tworzących przestrzeń pomiędzy ścianą a szkłem, co jest przydatne przy podświetleniu), na szyny (które są wcześniej umieszczane na płycie). Szkło lacobel świetnie sprawdza się w industrialnych wnętrzach czy też w połączeniu z drewnem i elementami stalowymi. Szklane panele dzięki swoim właściwościom rozjaśniają wnętrze oraz optycznie powiększają pomieszczenia. Lacobel można również wykorzystać jako ścianę oddzielającą lub w zastępstwie ścianki kabiny prysznicowej. Szkłem lacobel można także ozdobić blaty, stoły czy ściany, a nawet wykonać półki, które pasują do minimalistycznych, eleganckich wnętrz.

Czy szkło lacobel jest trwałe?

Lacobel jest wykonywane ze szkła wysokiej jakości, więc jest odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne (w porównaniu do płytek ceramicznych). Jest pewność, że lacobel nie pęknie, gdy montaż zostanie wykonany prawidłowo przez fachowców, którzy je odpowiednio zabezpieczą. Do słabszych punktów lacobel zalicza się jego rogi i krawędzie.