Jak urządzić nowoczesne wnętrze? Poznaj trendy wnętrzarskie na 2021 rok!

Dobrze urządzone wnętrze to przestrzeń sprzyjająca odpoczynkowi po ciężkim dniu pracy. W jakie elementy warto się zaopatrzyć, aby zdecydowanie lepiej mieszkać? Poznaj najciekawsze trendy wnętrzarskie na 2021 rok!

Oświetlenie z widocznym żarnikiem

W 2021 roku z mody nie wychodzą lampy z widocznym, ozdobnym żarnikiem. Szklane, transparentne i lekkie klosze zdradzające element świecący prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. Lampy z żarówkami w stylu Edisona mogą mieć rację bytu w aranżacjach retro, ale również zdecydowanie bardziej nowoczesnych. Pod tym względem świetnie prezentuje się lampa lewitująca stołowa, którą możesz nabyć w sklepie internetowym https://aurelis.pl/.

Oświetlenie w stylu art deco i modernistycznym

Przeglądając katalogi wnętrzarskie, można bez trudu zorientować się w obecności kolejnego trendu oświetleniowego, mianowicie tego opartego na dużej popularności lamp w stylu art deco i modernistycznym. Zaoblone kształty w nich widoczne to zresztą akcent, który w tym sezonie będzie pojawiać się nie tylko w branży oświetleniowej, ale również innych segmentach rynku, między innymi w przypadku tapicerowanych kanap, sof i puf o miękkich liniach, a także modnych okrągłych i owalnych luster. Nowoczesne lampy do domu będą występować w formie mlecznych kul, zainstalowanych na cienkich łącznikach w kolorze miedzi, złota lub różowego złota. Wprowadzają do wnętrza ciepły, przytulny klimat. Pasują zarówno do sypialni, jak też salonu czy łazienki.

Lampy w stylistyce eko design

Styl eko nie odchodzi do lamusa – wręcz przeciwnie, mocno nabiera na sile. We wnętrzach bardzo przytulnie prezentują się lampy wykonane z naturalnych materiałów – wikliny, bambusa, rattanu, elementów lnu. Powrót do natury jest w tym sezonie wyjątkowo mocny i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Do tak urządzonych wnętrz wspaniale pasują beże, odcienie oliwki czy barwy ziemi, w tym odcień piasku bądź terakoty. Patrząc na asortyment sklepu z oświetleniem, łatwo dojść do wniosku, w którym sporym powodzeniem cieszą się również lampy wykonane z marmuru, bazaltu lub z granitu.

Oświetlenie szynowe – wyjątkowo funkcjonalne

Oświetlenie szynowe stanowi stały element oświetlenia – nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale także coraz częściej w biurach architektonicznych, studiach graficznych i innych obiektach o charakterze komercyjnym, Dużą wartością jest w ich przypadku komfort użytkowania i opcja swobodnej zmiany kierunku kąta padania światła. Znajduje bardzo często zastosowanie na korytarzu, ale też w salonie czy w kuchni.