Stoły – do małych i większych wnętrz

Różnego rodzaju stoły – niezależnie od pomieszczenia, w którym się znajdują – pełnią w wielu domach niejako centralną funkcję. To przy nich spożywa się posiłki czy spotyka z innymi domownikami. Stół to też bardzo ważny element aranżacji wnętrza mieszkania. Dlatego tak istotne jest, by był odpowiednio dobrany.

Ponieważ stół to bardzo ważny element każdej jadalni, salonu czy kuchni, bardzo ważne jest to, by były odpowiednio dobrany. Nie tylko jeśli chodzi o funkcjonalność, ale i o estetykę. Dlatego przed zakupem stołu musimy się zastanowić nie tylko nad jego wielkością (odpowiednią do liczby domowników i metrażu pomieszczenia), ale i estetyką. Tak by zakupiony stół odpowiadał pod względem stylu aranżacji wnętrza. Dziś oferta producentów i ich internetowych sklepów jest opracowana tak, że proponowane stoły to meble funkcjonalne i estetyczne i są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Stoły – rodzaje

Bez wątpienia od zawsze dużą popularnością cieszą się stoły drewniane (zwłaszcza z litego drewna). Jednak dziś bardzo chętnie są też kupowane te zrobione z wysokiej jakości płyt meblowych. Producenci mebli dbają też o to, by drewniane stoły cechowała duża różnorodność. Stąd połączenie drewna ze szkłem czy z chromowaną stalą. Wtedy to powstaje nowoczesny stół, który sprawdzi się nawet we wnętrzach industrialnych i bardzo nowoczesnych. Obok szerokiej oferty, w której znajdziemy stoły nowoczesne, są też funkcjonalne meble dla miłośników klasyki, stylu vintage czy stylu glamour. Wśród nich znajdziemy stoły bardziej kompaktowe, które sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach oraz bardzo praktyczne stoły rozkładane.

Stoły okrągłe, stoły prostokątne… jaki stół wybrać

Stół kuchenny, stół do jadalni w stylu nowoczesnym czy w stylu vintage to zazwyczaj dwie opcje do wyboru, jeśli chodzi o kształt. Możemy zdecydować się na stół prostokątny lub stół okrągły. W obu opcjach możemy też liczyć na to, że będzie to stół rozkładany. Warto wiedzieć, że stół okrągły sprawdzi się we wnętrzach bardziej przytulnych, klasycznych, retro, eko czy vntage. Taki stół zapewnia też większą swobodę co do sposobu i liczby ustawionych krzeseł. Tak by przy wspólnym posiłku było wszystkim wygodnie. Z kolei stół prostokątny sprawdzi się w pomieszczeniach minimalistycznych i nowoczesnych. Jest też zazwyczaj wybierany do mniejszych pomieszczeń – łatwo go ustawić, przysuwając do ściany.

Stoły w każdym stylu, do wnętrza o różnych rozmiarach, wykonane nie tylko z dbałością o ich estetykę, ale i jakość i funkcjonalność, to oferta, której warto przyjrzeć się bliska. To połączenie, na które warto postawić, jeśli chcemy przez długi czas cieszyć się stylowym i praktycznym stołem.