Zakup konieczny – manekin sklepowy

Jeśli myślisz o otwarciu własnego sklepu odzieżowego lub salonu z ubraniami, które projektujesz, z pewnością przyda Ci się manekin wystawowy. Pozwoli on na lepsze dotarcie do klientów, którzy przechodzą np. nieopodal sklepu, a widok ciekawego płaszcza lub uroczej sukienki, skłoni ich do zajrzenia w Twoje progi. Jak wybrać najlepszy produkt, który pomoże Twojemu biznesowi? Podpowiadamy!

Typy manekinów

Na rynku dostępnych jest wiele typów manekinów. Możesz sięgnąć np. po klasyczne manekiny krawieckie. Są one miękkie i składają się z korpusu oraz bioder. Nie mają również głowy. Zakończone są zaokrągloną częścią, na której można np. zawiesić kapelusz, który wypełni stylizację. W ofercie wielu sklepów można znaleźć również manekiny postaciowe, ale bez głowy lub bez głowy i rąk. Da to kupującemu pewne wyobrażenie tego, jak strój będzie prezentował się na sylwetce.

Najbardziej jednak doceniany manekin wystawowy to ten całopostaciowy. Posiada on wszystkie części ciała. Takie manekiny często wybierane są przez sklepy z szeroką ofertą odzieżową. Można je bowiem ubrać od stóp do głów, przygotowując w ten sposób ciekawą stylizację.

Poza opisanymi wyżej, manekiny dzielimy ze względu na płeć – w ofercie wielu sklepów znajdują się męskie oraz damskie. Możemy również kupić manekiny „dorosłe” oraz „dziecięce”.

Gdzie ustawić manekin wystawowy?

Jeśli zastanawiamy się nad umiejscowieniem manekina sklepowego, od razu na myśl przychodzi nam – wystawa! Oczywiście, taki „wabik” powinien znaleźć się na wystawie sklepowej. Wybierając manekiny postaciowe bardzo często mamy wpływ na ich ustawienie, układ rąk czy nóg. Możemy więc ustawić z nich niemal dowolną kompozycję.

Manekiny postaciowe powinny również znaleźć się na terenie samego sklepu, wśród ubrań lub pomiędzy kolejnymi kolekcjami. Dzięki temu klient nieustannie będzie mógł dostrzec jak fenomenalne ubrania może kupić w odwiedzanym butiku.

Wybierzmy te rozkładane

Manekiny postaciowe dostępne są w dwóch formach: nierozkładane i rozkładane. Te drugie, najczęściej przychodzą w paczkach i wymagają samodzielnego złożenia. Dlatego też stanowią lepszy zakup. Docenimy to zmieniając garderobę takiemu manekinowi. Dzięki temu, że ma ruchome ręce i nowi, które w razie potrzeby możemy zdemontować, ubieranie i rozbieranie go będzie o wiele łatwiejsze! Zyskamy więc większą motywację do częstej wymiany odzieży, prezentowanej na wystawie.

Nie tak duży wydatek

Okazuje się, że manekin sklepowy nie musi kosztować tysięcy złotych. Możemy zapłacić kilkaset złotych, aby zyskać naprawdę dobry sprzęt. Szukajmy sklepów internetowych, które posiadają w swojej ofercie manekiny postaciowe, nie tylko w różnej płci, ale i w różnych wymiarach. Kupując w sieci możemy sporo zaoszczędzić. Dzięki temu również manekin dostarczony zostanie pod wskazany adres, bez dodatkowych opłat za dowóz.