Jak dobrze zaaranżować oświetlenie w pokoju dziennym lub salonie?

Oświetlenie w pomieszczeniu odgrywa kluczową rolę dla komfortu mieszkańców po zmroku. Dobór oświetlenia do pokoju dziennego i salonu wiąże się z określeniem mocy świecenia, jaka powinna zostać zastosowana w celu uzyskania jasności, odpowiedniej barwy światła, a także ilości oraz rodzaju lamp, tworzących unikalny efekt aranżacyjny i oświetleniowy.

Oświetlenie sufitowe w pokoju dziennym i salonie

Oświetlenie sufitowe jest podstawowym źródłem oświetlenia w salonie oraz pokoju, w którym spędzamy czas w ciągu dnia. Pokój dzienny to często połączenie salonu z jadalnią oraz aneksem kuchennym, tworzące ogromną przestrzeń użytkową. W dużych pomieszczeniach jednopunktowe oświetlenie sufitowe na środku pomieszczenia zdecydowanie się nie sprawdzi. Planując oświetlenie sufitowe w salonie, połączonym z jadalnią i kuchnią, warto zastosować źródło światła w strefach użytkowych, zachowując jednocześnie estetyczny efekt symetrycznie i gustownie rozmieszczonych lamp. Do pomieszczeń przestronnych można dobrać oświetlenie sufitowe w zróżnicowanej kolorystyce, stylistyce oraz rozmiarach, wpisując ich styl w koncepcję wystroju pokoju. Tego typu oświetlenie znaleźć można między innymi na stronie https://www.edinos.pl/oswietlenie . W salonie lub pokoju dziennym, w którym zależy nam na optycznym powiększeniu przestrzeni warto zastosować oprawy sufitowe, które równomiernie doświetlą pomieszczenie oraz nie zabiorą miejsca.

Nowoczesne oświetlenie ścienne i podłogowe do salonu oraz pokoju dziennego

Lampy stojące sprawdzają się w salonach, w których zależy nam na uzyskaniu znakomitego efektu wizualnego, podkreśleniu stylistyki oświetlenia sufitowego oraz zapewnieniu dodatkowego źródła światła w konkretnym miejscu. Lampę stojącą warto umieścić obok fotela, który jest miejscem relaksu z książką, a także nieopodal odbiornika telewizyjnego, aby podczas wieczornego seansu filmowego nie być zmuszonym do zapalania głównego światła sufitowego. Pięknie prezentują się lampki stołowe, które umieszczone na salonowej komodzie, stworzą przytulną atmosferę nie tylko w długie, jesienne wieczory. Lampki ścienne oraz modne, nowoczesne kinkiety można zastosować, planując utworzenie domowej galerii fotografii lub w celu wzmocnienia efektywności prezentowanych w pomieszczeniu dzieł sztuki.

W opinii fachowców ze sklepu Edinos w stylowo umeblowanym salonie oraz pokoju dziennym nie może zabraknąć oświetlenia różnego typu, które znakomicie uzupełni się oraz stworzy doskonały efekt oświetleniowy w pomieszczeniu. Nowoczesne lampy sufitowe, ścienne i podłogowe warto dobrać w ramach tej samej serii produktów, dostosowując ich stylistykę do koncepcji aranżacji pomieszczenia.