- Najnowsze trendy w projektowaniu stadionów i aren sportowych
- Czy łóżko w szafie to dobry pomysł w małym mieszkaniu?
- Oświetlenie hotelowe ma znaczenie. Jak lampy hotelowe wpływają na wrażenia gości i zyski obiektów HoReCa?
- Pokój dziecięcy od A do Z: Praktyczne wskazówki dla rodziców
- Kontener na odpady budowlane – wynajem kontenerów na gruz Warszawa
Jak osuszyć mieszkanie po zalaniu?
Jedną z najbardziej niszczących rzeczy, jakich możesz doświadczyć jako właściciel domu lub mieszkania, jest powódź. Ale to nie jedyna przyczyna zalania gospodarstw domowych. Równie dobrze może ci się przytrafić pęknięcie rury czy awaria u sąsiadów piętro wyżej. Bez względu na przyczynę, powinieneś wiedzieć, co należy zrobić, jeśli twój dom zostanie zalany.
Pozbądź się wody
Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, gdy twój dom zostanie zalany, jest zatrzymanie źródła wody, jeśli to w ogóle możliwe. Jeśli zalanie zostało spowodowane przez pękniętą rurę, koniecznie szybko napraw instalację hydrauliczną, aby ograniczyć szkody spowodowane przez wodę. Im szybciej przestanie przybywać wody, tym szybciej przystąpisz do sprzątania i naprawy uszkodzeń.
Jeśli chodzi o usuwanie wody, wiele zależy od tego do jakiego poziomu sięga. W tym momencie z pomocą może przyjść firma osuszająca budynki, która dysponuje sprzętem służącym do radzenia sobie z dużą ilością wody. Samemu możesz co najwyżej wylewać wodę wiadrami, natomiast fachowce posiadają węże, a także specjalne odkurzacze, pozwalające odessać zarówno wodę, jak i wilgoć z podłóg.
Osuszanie budynków
Nawet jeśli uda się usunąć całą stojącą wodę z domu, wszystko pozostanie wilgotne i mokre. Do osuszania bardzo często używa się przenośnych wentylatorów. Najbardziej przydatne mogą okazać się osuszacze, zwłaszcza w zamkniętych przestrzeniach, takich jak piwnice. Osuszacze działają poprzez usuwanie nadmiaru wilgoci z powietrza. To bez wątpienia najbardziej skuteczny sposób na wysuszenie mieszkania i zminimalizowanie potencjalnych szkód spowodowanych przez wodę.
Czas na porządki
Kiedy uda się pozbyć wody, przychodzi czas na wielkie porządki. Do tego także możesz zatrudnić profesjonalną ekipę. W pierwszej kolejności musisz ocenić co nadaje się do uratowania, a co bezwzględnie powinieneś wyrzucić.
Należy pamiętać, że może być konieczne usunięcie podłóg, płyt kartonowo-gipsowych i izolacji, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pleśni i pleśni w domu. Meble mogą również wymagać wysuszenia, wyczyszczenia lub wyrzucenia w zależności od stopnia zalania. Usuwanie pleśni jest bardzo ważne, ponieważ jej rozwój może zacząć się już w pierwszej dobie po zalaniu, a gdy już zacznie rosnąć, jej całkowite usunięcie może być trudne. Im szybciej wyjmiesz przedmioty z wody i zaczniesz je suszyć, tym mniej prawdopodobne jest, że ulegną one pleśni, ale zawsze najlepiej zachować ostrożność i zlecić to zadanie profesjonalistom.
Artykuł powstał przy współpracy z https://mermar.pl/lodzkie/lodz