Okna i lustra na błysk

Czy Twoje okna są spóźnione na dokładne wiosenne/jesienne porządki? Czy Twoje lustro łazienkowe na całej długości jest trochę rozmyte na krawędziach? Niezależnie od tego, czy przychodzi do Ciebie rodzina i przyjaciele, czy też w końcu zaczynasz od dawna zaniedbywanego zadania, mycie luster i okien wymaga w równym stopniu siły jak i wiedzy, aby wykonać zadanie dobrze.

Osiągnięcie szkła bez smug nie musi jednak być trudne. Dzięki odpowiednim narzędziom i kilku wskazówkom w mgnieniu oka będziesz mieć błyszczące okna i lśniące lustra.

Wykonaj prace przygotowawcze

Zanim wyjmiesz środek do czyszczenia szkła, ważne jest, aby najpierw wykonać małą pracę przygotowawczą. Chociaż nie każde szkło wymaga dużo pracy, istnieją trzy obszary, które tego wymagają: kuchnia, łazienka i okna zewnętrzne. W kuchni tłuszcz i kurz mogą gromadzić się na oknach i drzwiczkach piekarnika, co może tworzyć lepki bałagan.

W Twojej łazience okna mogą się nie brudzić, ale lustro może być intensywnie użytkowane. Od rozpryskanej wody po zbłąkaną pastę do zębów… Jeśli chodzi o okna zewnętrzne, elementy nie pozostawiają szkła długo czystego. Od burze wietrzne po owady, okna zewnętrzne również mogą być bardzo brudne.

Brud, kurz i brud muszą zniknąć, zanim zabłysną te powierzchnie. Najpierw dobrze spłucz cały obszar. W przypadku okien zewnętrznych wypróbuj dyszę rozpylającą na wężu ogrodowym, ale uważaj, aby nie rozpylać pełnym strumieniem. W środku możesz napełnić miskę wodą i za pomocą szmatki zetrzeć brud. Dobrze sprawdzą się do tego np. IKEA ściereczki Jeśli pracujesz po wewnętrznej stronie okna, dobrze jest położyć ręcznik na parapecie, aby złapać krople. Użyj bawełnianego wacika lub szczoteczki do zębów, aby usunąć brud z rogów. W tym momencie nie martw się o smugi. Twoim celem jest usunięcie brudu – połysk pojawi się później.

Wybierz skuteczne środki czyszczące

Dostępnych jest kilka opcji do czyszczenia luster i okien. Masz swoje tradycyjne, markowe chemiczne środki czyszczące, które możesz znaleźć w przeciętnym sklepie spożywczym. Są one przydatne, ponieważ są specjalnie zaprojektowane i sprzedawane jako środki czyszczące bez smug. Jeśli starasz się unikać chemicznych środków czyszczących, wiedz, że istnieje wiele domowych środków czyszczących, które możesz zrobić przy użyciu kilku składników.

Mydła to gwarantowany sposób na tworzenie smug w oknach. Dlatego komercyjne środki do czyszczenia szkła są pozbawione mydlin. Opracowane specjalnie do czyszczenia szkła, są dobrą opcją bezproblemową.